متد فیکانتور
14 آبان 1398 آموزش آموزش تاتو مقالات تاتو 0 نظر کاربران نوشته شده توسط admin

آشنایی کامل با متد فیکانتور چیست؟

متد فیکانتور(PHI+CONTOUR) یک متد جدید برای انجام تاتو خط چشم،

تاتو خط مژه، تاتو سایه چشم و تاتو لب می باشد

این متد توسط آکادمی فی (phi) و آقای برانکو بابیک (رئیس آکادمی فی) ایجاد شده است. پایه اصلی متد فیکانتور ایجاد قرینه سازی و رفع عیب ها در قسمت پلک ها و لب ها می باشد یکی دیگر از کارهای که در متد فیکانتور انجام می شود، حجیم سازی و تغییر رنگ (بر طرف کردن کبودی یا سفیدی) در لب ها می باشد به صورتیکه بیشترین هماهنگی و زیبایی را با بقیه اجزاء صورت داشته باشد و در عین حال، ظاهری طبیعی صورت حفظ شود. به صورت کلی در متد فیکانتور با استفاده از خطای دید قسمت های از صورت را کوچکتر یا بزرگتر می کنند یا تغییر رنگ می دهند تا ظاهر صورت زیباتر و هماهنگ تر با قسمت های دیگر شود.

متد فیکانتور و ویژگی های آن

دستگاه مورد استفاده برای متد فیکانتور : برای انجام فیکانتور از دستگاه میکروپیگمنتشن استفاده می شود البته آکادمی فی (phi) دستگاه مخصوصی برای این کار طراحی کرده که تصویر پایین می توانید ببینید.

دستگاه فیکانتور

طراحی خط چشم و لب : در متد فیکانتور ، طراحی خط چشم و لب بر اساس فرم کلی صورت فرد با نسبت های طلایی طراحی می شود. یعنی حالتی که طرح خط چشم و لب کاملا متناسب و بقیه اجزاء صورت باشد و حالت کاملا طبیعی داشته باشد. هدف اصلی در طراحی خط چشم قرینه سازی ، برجسته کردن خطوط دور چشم و برطرف کردن عیبهای چشم می باشد. هدف اصلی در طراحی لبپ، قرینه سازی، تغییر رنگ لب ها (برای از بین بردن سیاهی یا سفیدی لبها )، حجم دادن به لبها و برطرف کردن عیبهای لب می باشد. (نسبت طلایی بین اجزاء مختلف بدن که بیشترین هماهنگی و زیبایی را دارد عدد 1.618 می باشد. در شکل زیر می توانید این نسبت را در قسمت لبها ببینید)

متد فیکانتور

نسبت طلایی در فیکانتور

نسبت طلایی در متد فیکانتوراستفاده از تکنولوژی در متد فیکانتور: یکی از کارهایی که در متد فیکانتور استفاده می شود استفاده مختلف از تکنولوژی است یکی از این تکنولوژی ها یک اپلیکشن بسیار کاربردی برای قرینه سازی لبها و خط چشم است (البته این اپلیکشن برای طراحی و قرینه سازی ابروها هم استفاده می شود)

رنگ های استفاده شده در متد فیکانتور :

رنگ های فیکانتور ساخت کشور آلمان هستند این رنگ ها به خاطر ویژگی های زیر یکی از بهترین رنگ ها برای استفاده برای استفاده در آرایش دائم هستند. مواد استفاده شده در رنگ های کاملا گیاهی هستند و بعد از مدتی کاملا جذب پوست می شوند. در ترکیبات رنگهای فیکانتور از ترکیبات حساست زایی مانند عنصر نیکل استفاده نشده است که این امر باعث می شود که این رنگ ها حساسیت زا نباشند.( حساست زا بودن عنصر نیکل در بعضی از جواهرات بدلی که باعث قرمزی و خارش می شوند کاملا مشهود است)

تاتو کار با متد فیکانتور و درجه تاتو کار در متد فیکانتور :

کسی که کار آرایش دائم را بر اساس متد فیکانتور انجام می دهد باید مدرک آکادمی فی را داشته باشد. کسانی که مدرک فیکانتور را کسب می کنند به آنها لوگوی مخصوص فیکانتور داده می شود و در سایت اصلی آکادمی فی نام آنها ثبت می شود. که از طریق لوگو و کدی که زیر لوگوی آنها درج می شود قابل تشخیص هستند.

بر اساس متد فیکانتور، تاتو کارها بر اساس مهارتشان به پنج لول تقسیم می شوند که در کنار لوگویشان قرار می گیرد. این لول ها بر اساس لول پایین به بالا عبارتند از :

  • تاتو کار
  •  تاتو کار برتر
  • استادیار
  • استاد ماهر
  • استاد بزرگ

آموزش خصوصی انواع تاتو ۱۰۰% تضمینی توسط تیم متخصص مستر تاتو.

برای مشاوره بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر را درباره این دوره در آپارات مشاهده کنید

صفحه اینستاگرام مستر تاتو: @mr.tattoo.studio

شماره تماس با مشاوران مستر تتو:

موبایل: ۰۹۱۲۴۰۲۱۴۰۸

تلفن ثابت: ۰۲۱۴۴۳۰۹۲۲۰

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.