7 مهر 1393 تاریخچه تاتو مقالات تاتو 0 نظر کاربران نوشته شده توسط admin

تایلند؛ سرزمین سوزن های رنگی

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jnxa2zju’ admin_preview_bg=”]

تایلند؛ سرزمین سوزن های رنگی

تا به حال چیزی درباره جشنواره خالکوبی در تایلند شنیده اید؟ یک جشنواره سنتی که البته سبک و سیاقش هم مانند نامش سنتی است. خالکوبی توسط راهبان بودایی انجام می شود. این خالکوبی های سنتی «یانترا» یا «سک یانت» نامیده می شوند و داستان مفصل خودشان را دارند. البته بومی های این منطقه هم در همین راستا همچنان بر باورهای پیشینیان خود مانده اند و معقتدند با تجسم آنچه که روی بدن خود خالکوبی کرده اند یا تقلید صدای آنها که می تواند اشکال حیوانات و شکل هایی نظیر این باشد، می توانند خود را از خطرات فیزیکی مصون نگه دارند.

به این ترتیب کاملا مشخص است که خالکوبی در تایلند که مهد این پدیده محسوب می شود با باورهای خرافی عجیب و غریبی ترکیب شده که اتفاقا مردم این کشور همچنان به آن پایبند هستند. طبیعی است که خالکوبی برای تایلندی ارزش خاصی دارد و شاید به همین دلیل است که فعالیت مدارس با هدف تربیت تاتوکارهای متخصص حداقل برای مردم این کشور اتفاق عجیبی نباشد.

تحصیلات؛ فارغ التحصیل از مدرسه خالکوبی!وب سایت های مدارس آموزشی خالکوبی در تایلند به زبان انگلیسی هستند و خب این موضوع دلیل روشنی دارد آن هم اینکه شاید خیلی از دانشجوهای آنها نه صرفا تایلندی بلکه از سایر کشورهای دنیا بشند.

نکته جالب توجه درباره این مدارس رقابت در جذب دانشجوست. به عنوان مثال وقتی وارد وب سایت یکی از این مدارس می شوید اولین چیزی که چشمتان به آن می خورد این جملات است که کنار هم صف کشیده اند:«مدرسه تاتو در قلب بانکوک، درهای خود را روی مسافران مشتاق به یادگیری تاتوهای تایلندی باستانی و سنیت باز کرده است.»

در همین راستا جالب است بدانید حدود دو دوازدهم از مسافران بانکوک با هدف شرکت در این مدارس راهی تایلد می شوند و چندماهی کوتاه با اقامت در این کشور دوره تحصیلی خود را می گذرانند و چه بسا با اخذ مدرک خالکوبی وارد بازار کاری می شوند که اتفاقا می تواند درآمد چشمگیری داشت باشد.

در مدارس خالکوبی تایلند معمولا دو روش تاتو «یک یانت» که همان تاتوی سنتی با چوب خیزران است و البته تاتوی مدرن تعلیم داده می شوند. معمولا وقتی این دانشجویان به اندازه قابل قبول با چم و خم این کار آشنا می شوند، برای عده ای که خودشان داوطلب شده اند تاتوی رایگان انجام می دهند.

این اتفاق در شرایطی می افتد که مدارس آموزش خالکوبی در کشوری مثل استرالیا هم دایر شده هر چند در این کشور دانش آموختگان برای کسی تاتوی رایگان انجام نمی دهند چه اینکه در اروپا، آمریکا و استرالیا قیمت تاتو به شکل قابل توجهی بالاست و چه بسا پای هزاران دلار وسط باشد که البته شامل تاتوی بزرگ تر با طرح های سخت تر می شود.

در همین راستا رقابت مدارس آموزش خالکوبی در تایلند بسیار فشرده است و آموزشگاه های دیگر با این عنوان تبلیغاتی که زمان کمتری از دانشجویان گرفته می شود، آنها را به سمت خود جذب می کنند. جالب ترین نکته اما درباره مدارس آموزشی تاتو در تایلند، حضور دانش آموزانی است که برای این تعلیم قاره پیمایی کرده اند. گرانی آموزش تاتو در همه جنبه ها شاید اصلی ترین دلیل انتخاب تایلند برای یادگیری این هنر باشد.

[/av_textblock]

[av_masonry_gallery ids=’579,580,578,577′ items=’24’ columns=’flexible’ paginate=’pagination’ size=’fixed’ orientation=” gap=’1px’ overlay_fx=” container_links=’active’ id=” caption_elements=’none’ caption_styling=” caption_display=’always’ color=” custom_bg=” av-medium-columns=” av-small-columns=” av-mini-columns=” av_uid=’av-jnxa5pwc’]

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.